Zaznacz stronę

W tym roku Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa obchodzi swoje piętnastolecie. Z tej okazji w dniach 28-29 września 2018 r. osoby zaangażowane w działalność Instytutu i jego sympatycy spotkają się na VI Zjeździe Austriackim w Krakowie. Tegoroczny Zjazd odbywa się pod hasłem Mises – ostatni rycerz liberalizmu. Uczestnicy będą mogli nie tylko poznać dorobek patrona Instytutu, ale także dowiedzieć się, jak myśl Misesa pozwala zrozumieć bieżące problemy gospodarcze i społeczne.

Swoją obecność na Zjeździe potwierdzili m.in. Jörg Guido Hülsmann i Jeffrey Tucker.

Hülsmann jest profesorem Uniwersytetu w Angers we Francji i jednym z najbardziej utalentowanych współczesnych ekonomistów szkoły austriackiej. Polscy czytelnicy mogli już zapoznać się z jego książką Etyka produkcji pieniądza, a najbardziej znanym i cenionym jego dziełem jest biografa Misesa zatytułowana Mises – ostatni rycerz liberalizmu. Jeffrey Tucker to jedna z najbardziej barwnych postaci amerykańskiego środowiska wolnościowego. Obecnie pełni funkcję redaktora naczelnego w American Institute for Economic Research, a w przeszłości odpowiadał za internetowe sukcesy m.in. takich stron jak fee.org czy mises.org. Tucker znany jest z niezwykłego talentu do łączenia rozważań o najważniejszych ideach ekonomicznych i politycznych z celnymi i zabawnymi obserwacjami życia codziennego. Uczestnicy konferencji będą mogli także wysłuchać ekonomistów i filozofów m.in. ze Słowacji, Argentyny i Polski.

Oprócz konferencji poświęconej dorobkowi Misesa w piątek wieczorem odbędzie się także specjalna gala z okazji piętnastej rocznicy utworzenia Instytutu. Na konferencję i galę można rejestrować się poprzez stronę zjazdaustriacki.mises.pl. Na stronie znajdują się także biogramy innych wykładowców, ramowy program konferencji i wszelkie szczegóły logistyczne. Serdecznie zapraszamy wszelkich miłośników wolności i dobrej ekonomii!

Szczegóły konferencji oraz bilety

Link do wydarzenia na Facebooku

Serdecznie zapraszamy,

Instytut Misesa