Zaznacz stronę

Serdecznie zapraszamy na dwa wydarzenia z udziałem prof. Georga Selgina (więcej o nim niżej) w nadchodzących dniach:

Fundacja mBanku i CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych 
mają zaszczyt zaprosić na  
158. seminarium mBank – CASE, pt.:

 „Czy pieniądz niepaństwowy jest możliwy?”

Seminarium odbędzie się 18 października 2018 w godz. 15:00–17:00
w siedzibie mBanku, sala nr 5.3, V p., przy ul. Senatorskiej 18 w Warszawie.

Powstanie bitcoin i innych opartych na technologii blockchain kryptowalut spowodowało, że wiele osób zaczęło się zastanawiać czy w pełni zdecentralizowany albo „niepaństwowy” system monetarny jest możliwy, a jeśli tak, to czy taki system mógłby dobrze działać. Entuzjaści  kryptowalut szybko odpowiedzą na oba te pytania: „tak!”. I mają prawo tak powiedzieć. Jednakże najlepszym dowodem na potencjalne zalety niepaństwowych pieniędzy są nie tyle ostatnie doświadczenia z kryptowalutami, co różne epizody w historii gospodarczej. W swoim wystąpieniu George Selgin przedstawi niektóre z tych epizodów, a także zastanowi się, czy kryptowaluty mogą stworzyć podstawę dla udanych niepaństwowych systemów monetarnych przyszłości i pod jakimi warunkami.


Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Katedra Międzynarodowych Studiów Porównawczych SGH Warsaw School of Economics zapraszają na otwarte seminarium:

„The Role of Monetary Policy in the U.S. Great Recession, 2007-2014” (Rola polityki pieniężnej w Wielkiej Recesji w USA, 2007 – 2014)

Prelegent: George Selgin – senior fellow i dyrektor Centrum Alternatyw Monetarnych i Finansowych w The Cato Institute w Waszyngtonie

Spotkanie odbędzie się w środę, 17 października w sali 3B w budynku C w Szkole Głównej Handlowej (SGH), al. Niepodległości 128 w godzinach 11.40 – 13.40.


Prelegent:
 

Prof. George Selgin  senior fellow i dyrektor Centrum Alternatyw Monetarnych i Finansowych w Instytucie Cato w Waszyngtonie

George Selgin jest – wraz Kevinem Dowdem i Lawrencem H. Whitem – założycielem Szkoły Nowoczesnej Wolnej Bankowości, czerpiącej inspirację z prac F. A. Hayeka poświęconych denacjonalizacji pieniądza i swobodnego wyboru walut. Artykuły Georga Selgina ukazały się w wielu czasopismach naukowych, m.in. w British Numismatic Journal; Economic Journal; Economic History Review; tJournal of Economic Literature oraz Journal of Money, Credit, and Banking. Współpracuje ponadto z popularnymi gazetami, takimi jak Christian Science Monitor, Financial Times oraz Wall Street Journal.

George Selgin jest absolwentem Drew University, gdzie uzyskał tytuł licencjata ekonomii i zoologii; tytuł doktora ekonomii uzyskał na New York University.