Zaznacz stronę

Już po trzecim Weekendzie Kapitalizmu oraz VIII Zjeździe Austriackim, największej imprezie okołowolnościowej w Polsce. W tym roku ponad 230 osób spotkało się w sercu polskiego kapitalizmu – gmachu Giełdy Papierów Wartościowych, aby poznawać i dyskutować o wolności gospodarczej oraz liberalnych ideach.

Pierwszy dzień konferencji przebiegł dość akademicko i bardzo austriacko. Nie jest to dziwne, w końcu w ramach VIII Zjazdu Austriackiego świętowaliśmy 70. wydanie opus magnum Ludwiga von Misesa „Ludzkiego działania”.
Tego dnia można było usłyszeć jak ta książka zmieniła życie znamienitych osób jak Jan Fijor czy ksiądz Jacek Gniadek, ciekawych debat jak starcie klasyków reprezentowanych przez profesora Roberta Gwiazdowskiego i austriaków, których poglądy przedstawiał doktor Mateusz Benedyk.

Drugi dzień był natomiast luźniejszy i składał się głównie z krótkich, ale treściwych wystąpień. Dr Cezary Błaszczyk opowiedział uczestnikom o tym, że lewica też może być wolnorynkowa, Piotr Oliński udzielił porad jak nie przekonywać do kapitalizmu a profesor Hannes Gissurarsona pokazał w jaki sposób kapitalizm ratuje środowisko.

Jeśli Cię nie było, nie martw się, możesz nadrobić wykłady, panele i debaty tutaj:
Dzień 1: youtu.be/_m5JAH2O44A
Dzień 2: youtu.be/CjLQ87xe_zU

Do zobaczenia za rok!
Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi